Windykacja należności

Prawidłowe funkcjonowanie gospodarki finansowej każdego przedsiębiorstwa zależy od zrównoważonego i terminowego przepływu środków finansowych, na który niebagatelny wpływ ma skuteczność egzekwowania płatności od kontrahentów.

Jak wynika z badań Krajowego Rejestru Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych ze stycznia 2017 r. - "Portfel należności polskich przedsiębiorstw" - średnio okres oczekiwania na zapłatę w czwartym kwartale 2016 r. wyniósł 3 miesiące i 3 dni. Stał się tym samym o ponad tydzień dłuższy niż trzy miesiące wcześniej. Jednocześnie zanotowany został wzrost odsetek faktur niezapłaconych w terminie oraz zwiększenie się kosztów związanych z nieterminowymi płatnościami.

Pomimo spadku udziału firm, które spodziewają się wzrostu problemów z regulowaniem zobowiązań przez swoich klientów w nadchodzących miesiącach, podkreślić należy, iż wskaźnik ten w dalszym ciągu znajduje się powyżej średniej z okresu ostatnich trzech lat.

Przedsiębiorcy podejmując ryzyko gospodarcze związane z działalnością gospodarczą bardzo często padają ofiarami nieuczciwych kontrahentów, którzy pomimo zaciagnięcia licznych zobowiązań nie zamierzają ich terminowo regulować. Nowe sposoby działania dłużników i próby ucieczki z majątkiem powodują natomiast, że odzyskanie utraconych należności jest znacznie utrudnione, a w wielu przypadkach niemożliwe.

Wierzyciele pokrzywdzeni nieuczciwymi działaniami kontrahentów winni jednak pamiętać, że istnieje cały szereg instrumentów prawnych, które mogą pomóc im odzyskać utracone należności i należycie zabezpieczyć interesy prowadzonej działalności. W tym przypadku zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią!

  • nasza Kancelaria uzyskuje ponad 90 % skuteczność w prowadzeniu postępowań egzekucyjnych,
  • prowadzimy skuteczne postępowania egzekucyjne zarówno w stosunku do osób fizycznych jak i podmiotów gospodarczych,
  • wykorzystujemy innowacyjne metody przy poszukiwaniu majątku dłużnika,
  • stale monitorujemy przepływ składników majątkowych osób zadłużonych,
  • podejmujemy szereg niestandardowych procedur mających na celu odzyskanie należności.

 

Windykacja należności

  • kompleksowa analiza dokumentacji przed skierowaniem na drogę postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego,
  • sporządzanie pozwów o zapłatę oraz wniosków egzekucyjnych,
  • kompleksowe reprezentowanie Klientów w postępowaniach sądowych i egzekucyjnych,
  • monitoring przepływu składników majątkowych osób zadłużonych oraz stały kontakt z organami egzekucyjnymi,
  • innowacyjne metody przy poszukiwaniu majątku dłużnika oraz prowadzeniu postępowań egzekucyjnych.
MAPA DOJAZDOWA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
×