Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

Dla klientów indywidualnych

Świadczymy usługi prawne na rzecz Klientów indywidualnych w zakresie szeroko pojętych spraw pracowniczych, w tym także spraw o dyskryminację, mobbing, o przywrócenie do pracy czy ustalenie istnienia stosunku pracy, odszkodowanie za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy. Sporządzamy i opiniujemy umowy o pracę, umowy o zakazie konkurencji oraz inne najczęściej występujące na rynku pracy.

 

Dla klientów biznesowych

Pomoc prawna świadczona przez nas w zakresie prawa pracy skierowana do pracodawców obejmuje kwestie związane z właściwym stosowaniem przepisów prawa pracy w procesie prowadzenia działalności gospodarczej. Kancelaria doradza Klientom w kwestiach związanych z indywidualnym i grupowym prawem pracy, a także pokrewnymi dziedzinami prawa takimi jak ubezpieczenia społeczne i prawo podatkowe. Podejmujemy się opiniowania i przygotowania dokumentów takich jak: regulaminy pracy, regulaminy wynagradzania, regulaminy zakładowego funduszu świadczeń socjalnych itp. Ponadto udzielamy bieżących porad prawnych i reprezentujemy interesy pracodawców w procesach sądowych. Pomoc prawna obejmuje również sprawy dotyczące przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę, układów zbiorowych pracy oraz relacji ze związkami zawodowymi. Prawnicy Kancelarii zajmują się przygotowaniem umów i dokumentacji z zakresu prawa pracy, w tym umów o pracę, umów o zakazie konkurencji oraz kontraktów menedżerskich. Bierzemy udział w negocjacjach umów, porozumień, pakietów socjalnych i układów zbiorowych pracy.

 

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych - zakres usług

  • doradztwo, opiniowanie oraz przygotowywanie umów o pracę, regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania itp.,
  • prowadzenie negocjacji w sporach pomiędzy pracownikami, a pracodawcą oraz ze związkami zawodowymi,
  • przygotowywanie umów z członkami organów spółek prawa handlowego, w tym kontraktów menedżerskich,
  • odpowiedzi na wystąpienia pokontrolne Państwowej Inspekcji Pracy,
  • doradztwo prawne w zakresie rozwiązywania stosunków pracy, w tym zwolnień grupowych,
  • reprezentowanie pracodawców oraz pracowników w sporach sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • reprezentowanie pracodawców i pracowników we wszelkich sporach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych,
  • doradztwo oraz przygotowywanie odwołań od decyzji organów rentowych,
  • występowanie w sprawach  odszkodowań dochodzonych w związku z wypadkami przy pracy i chorobami zawodowymi.
MAPA DOJAZDOWA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
×