Aktualności

Kongres Samorządowy Opole 2016

Aktualności

 

 

W dniu 17 października 2016 r. nasza Kancelaria wzięła udział w Kongresie Samorządowym Opole 2016, stanowiącym dwudniowe spotkanie przedstawicieli rządu i samorządów, przedsiębiorców oraz naukowców z całej Polski.

Naszą szczególną uwagę zwrócił panel pod nazwą - Strategia na rzecz doskonałości naukowej, nowoczesnego szkolnictwa wyższego, partnerstwa z biznesem i społecznej odpowiedzialności biznesu. Wśród prelegentów znalazł się m.in. wiceprezes Rady Ministrów oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego – Jarosław Gowin.

Spotkanie dotyczyło aktualnych problemów szkolnictwa wyższego, jego przyszłości w nowej rzeczywistości rynkowej oraz planów jakie ministerstwo przygotowało na najbliższe lata. Szczególny nacisk położono na kształcenie, które będzie dopasowane do realiów rynku pracy i podniesie jakość studiów. Minister zapowiedział też działania na rzecz zwiększania innowacyjności gospodarki oraz komercjalizacji badań i partnerstwa z biznesem.

Przedstawione postulaty uważamy za istotne, szczególnie z punktu widzenia małych i średnich przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych oraz innowacyjnych startupów.

Czas natomiast pokaże czy przedstawiona strategia znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

Strona kongresu

http://kongres.opole.pl/

 

                                                                                                                              

 

MAPA DOJAZDOWA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
×