Aktualności

Kancelaria w czasie Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych

Aktualności

Nasza Kancelaria miała przyjemność uczestniczyć aktywnie w IV Ogólnopolskich Dniach Nauk Sądowych odbywających się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w dniach 8 -10 maja 2017 r.

W ramach konferencji naukowej w dniu 8 maja 2017 r. aplikant radcowski Oskar Woźniak wygłosił referat pod tytułem: Rozważania prawne nad legalnością funkcjonowania komercyjnych rejestrów działalności gospodarczej. Niniejszy referat stanowił uporządkowanie dotychczasowej wiedzy na temat działalności opisanych podmiotów, a także był wprowadzeniem do dyskusji na temat sposobów mogących pomóc w skutecznej walce z opisanymi przypadkami. Na polskim rynku od wielu lat funkcjonują bowiem komercyjne podmioty oferujące przedsiębiorcom oraz osobom prawnym możliwość dokonania wpisu do prowadzonych przez siebie rejestrów. Należy przy tym zauważyć, iż przedmiotowe rejestry nie są w żaden sposób związane z publicznymi rejestrami prowadzonymi przez instytucje państwowe, a umieszone w nich wpisy – pod warunkiem, że rejestry te istnieją - mają zazwyczaj charakter informacyjny lub reklamowy. Oferty przesyłane są najczęściej w formie wezwań do zapłaty z krótkim terminem płatności, niezwłocznie po rejestracji przedsiębiorcy lub osoby prawnej w państwowym rejestrze. Nieustanne przeobrażenia oraz nowe sposoby działania rzeczonych podmiotów sprawiają natomiast, iż ich działalność jest wciąż bardzo aktywna i niezwykle dochodowa, a tysiące osób rozpoczynających działalność gospodarczą pada ich ofiarą.

Następnie w dniu 10 maja 2017 r. w ramach organizowanych warsztatów zaprezentowaliśmy praktyczne ujęcie tematu: Instrumenty ochrony prawnej przysługujące wierzycielowi wobec nieuczciwych kontrahentów. Wybór tematu nie był przypadkowy - wiele lat doświadczenia nauczyło nas, iż prawidłowe funkcjonowanie gospodarki finansowej każdego przedsiębiorstwa zależy od zrównoważonego i terminowego przepływu środków finansowych, na który wpływ ma skuteczność egzekwowania płatności od kontrahentów. Wierzyciele pokrzywdzeni nieuczciwymi działaniami kontrahentów winni pamiętać, iż istnieje cały szereg instrumentów prawnych, które mogą pomóc odzyskać im utracone należności i zabezpieczyć interesy prowadzonej działalności.

W tym miejscu gratulujemy organizatorom oraz dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia !

 

MAPA DOJAZDOWA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
×