Aktualności

Jak uniknąć utraty płynności finansowej i przygotować się na ciężkie czasy?

Aktualności

http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1438391,branza-budowlana-i-spozywcza-najbardziej-narazone-na-bankructwa-w--16-(analiza)

Jak wskazuje Polska Agencja Prasowa w 2016 roku najbardziej narażonymi na utratę płynności finansowej i bankructwa będą branża budowlana i spożywcza. Bezpieczne nie pozostaną także transport i branża maszynowa. Wpływ na to będą miały liczne czynniki zewnętrzne jak i dynamiczna sytuacja na rynku wewnętrznym. Warto więc już dziś zwrócić uwagę na rozwiązania prawne, które pozwolą zminimalizować ewentualne ryzyko i w dalszym ciągu dynamicznie rozwijać prowadzoną działalność gospodarczą. Szczególną rolę w tym zakresie będą pełnić nowe przepisy prawa restrukturyzacyjnego jak i innowacyjne podejście do postępowania windykacyjnego.

Wprowadzenie do przedsiębiorstwa zagrożonego niewypłacalnością skutecznych instrumentów pozwalających na przeprowadzenie restrukturyzacji jest w wielu przypadkach o wiele korzystniejsze dla wierzycieli niż jego likwidacja. Przemyślane zabezpieczenie naszych transakcji, wspierane skutecznym i szybkim postępowaniem sądowym oraz egzekucyjnym pozwoli natomiast zminimalizować ryzyko utraty płynności finansowej. Opóźnienia w płatnościach stają się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem towarzyszącym prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli zwłoka zaczyna znacząco przekraczać zakreślone terminy, a kontrahent nie odpowiada na nasze wezwania do zapłaty koniecznym jest podjęcie odpowiednich kroków. Nowe czasy wymagają jednak nowych metod, dlatego tak ważny jest wybór innowacyjnych środków. Dziś wierzyciel powinien być szybszy o krok od dłużnika i przewidywać jego ruchy.

Przedsiębiorca bowiem dbając o miejsca pracy i terminowe wykonywanie umów pełni ważną rolę społeczną i gospodarczą, za którą powinien być szczególnie odpowiedzialny.

Ponadto musi on pamiętać, iż ignorantia legis non excusat - nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem.

MAPA DOJAZDOWA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.