Aktualności

Gala wręczenia grantów w ramach Stypendium im. Lesława A. Pagi

Aktualności

W piątek 24.11.2017 r. aplikant radcowski naszej Kancelarii - Oskar Woźniak - wspólnie z reprezentantami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego w składzie: Piotr Derda (student V roku prawa), Rafał Prabucki (Zakład Kryminalistyki), Mateusz Tusiński (Zakład Prawa i Postępowania Cywilnego), Rafał Wielki (Zakład Kryminalistyki) uczestniczył w gali wręczenia grantów w ramach Stypendium im. Lesława A. Pagi, która odbyła się w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uzyskany grant pozwolił na realizację badań "Wyzwania w zwalczaniu przestępczości gospodarczej a bezpieczeństwo obrotu finansowego", a w efekcie organizację IV Ogólnopolskich Dni Nauk Sądowych wespół z ELSA Opole.

Najważniejszym wydarzeniem przedsięwzięcia była ogólnopolska konferencja naukowa, oscylująca wokół tematu wyzwań w zwalczaniu przestępczości gospodarczej i bezpieczeństwa obrotu finansowego. W trakcie konferencji omówione zostały zagadnienia z zakresu: instrumentów ochrony interesów wierzycieli przed nieuczciwymi działaniami kontrahentów, bezpieczeństwa finansowego w bankowości elektronicznej, nowych metod w wykrywaniu przestępczości gospodarczej, finansowej lub celnej, wyzwań prawno–dowodowych w związku z wykrytym przestępstwem gospodarczym, zmieniającego się modelu przestępczości i wyzwań przed judykaturą, ochroną danych osobowych i praw własności intelektualnej w kontekście bezpieczeństwa obrotu finansowego, oszustw giełdowych czy roli Krajowej Administracji Skarbowej w zwalczaniu przestępczości karnoskarbowej. Projekt odbył się w dniach 8-10 maja 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego.

MAPA DOJAZDOWA
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
×